Technologia Nike FlyKnit

FlyknitFlyknit

Ponad cztery lata badań w laboratoriach Nike zaowocowały powstaniem nowej technologii Nike Flyknit. Cała cholewka buta tkana jest z jednej nici. Uzyskana w ten sposób niewiarygodnie lekka konstrukcja oferuje niezwykłe dopasowanie do stopy oraz niesamowity komfort użytkowania. Zgodnie z ideą przyświecającą Bowermanowi - założycielowi firmy Nike, butom wykonanym w technologii Flyknit pod wieloma względami bliżej do skarpety niż do standardowego buta.
Ta zaawansowana i nowatorska technologia została przetestowana przez najlepszych długodystansowców na świecie w każdych warunkach. Wszystko po to, aby odpowiadała potrzebom biegaczy. Cholewka startowego buta Nike Flyknit Racer wraz z językiem waży zaledwie 34 gramów, podczas gdy cały but (w rozmiarze US 10) trochę ponad 170g, czyli około 19% mniej niż topowy w roku 2011 model wśród maratończyków Nike Zoom Streak 3.
Dbałość o naturalne środowisko od zawsze przyświecała działalności i poczynaniom firmy Nike. Dzięki tej innowacyjnej technologii ograniczono do minimum odpady w produkcji butów.

Copyright © 2007-present Run4Fun.pl. All rights reserved.